Otomat Kilidi

Hemen her binanın ve apartmanın giriş kapılarında mevcut olan kapı otomatikleri hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Sıkça arızalanan kapı otomatikleri için bizlere ile iletişime geçen müşterilerimizden duyduğumuz sıkıntı "kapı otomatiği çalışmıyor" şeklindedir. Aslında gün içerisinde birçok kişi tarafından kullanılan otomatik arızaların da sık kullanıma bağlı olarak arızalanması oldukça normaldir. Otomatik kapıların sizlere sağladığı avantajların başında güvenlik gelmektedir. Kapı otomatiği çalışmıyor olması ciddi güvenlik zafiyetidir. Sadece sizlerin otomatik sistem ile açabileceği otomatik kapıları anahtarı olmayan dışarıdan birisi açamaz. Aynı zamanda apartmanlar için de ısı kaybını engellemektedir. Kapıların sürekli kapalı tutulması hem yabancı kişilerin apartmanına girmesini engelleyecektir hem de soğuğa karşı apartmanınızın ısısını kaybetmesini engelleyecektir.

Ayrıca diğer bir otomatik kapı çeşidi de bir cismi ya da bir kişiyi tanımladığında kendiliğinden açılan otomatik kapılardır. Genelde resmi kurumlarda, hastanelerde, otellerde sıkça rastladığınız bu otomatik kapılarda ısı kaybını önlemek amacı ile kullanılabilir.
Genelde apartmanlarda kendiliğinden kapanan fakat açılırken sistem devre dışı bırakılmadıkça ya zildeki açma tuşu ile açılan ya da anahtar ile açılan otomatik kapılar tercih edilmektedir. Kapı otomatiği montajı ve tamiri konusunda sıkıntılarınız için firmamız ile görüşebilirsiniz.

Hidrolik Montajı

Kapı hidroliği çeşitleri, kapıların kapatılırken çarpmasını önleyen parçalar olarak biliniyor. Apartman kapıları özellikle kapanma eğilimi ile yapıldıkları için kapanırken çarpma, yüksek gürültü çıkması ya da parmak ve el sıkışmaları gibi tehlikelerin ortadan kaldırılması için hidrolikler kullanılıyor. Kapı arkasın yerleştirilen bu aparatlar kapının açılmasına ve kapanmasına karşı istenen hızda hareket etme olanağı tanıyor. İvmelenme sırasında dengeleyici bir görev üstlenerek, aynı hız ile açılıp kapanmaları sağlanıyor. Basınçlı haznelerin içindeki hidrolik yağlarla çalışan manuel kapı hidroliği, mekanik gücün standart bir seviyede çalışmasına yardımcı oluyor.

Kapı hidroliklerinin üst kısımlarında bulunan kilit mekanizmaları, kapıların tamamen açık olmalarını sağladığı gibi yarı açık bir şekilde sabit durmasını da sağlıyor. Aynı zamanda hidrolik basınç ayar vidası üzerinde kapıların kapanma ve açılma hızları ayarlanabiliyor. Bu ayarlamalar manuel olarak yapılıyor.

Çilingir Hizmetleri

Çilingirlik uzmanlık isteyen bir iştir. Ekibizin uzmanlığında hiç şüphemiz yoktur. Kale Çilingir servisi vermekteyiz kalenin tüm kapılarını garantili ve uygun fiyata açmaktayız. Multilock sistem kapıların açılımı montajı bakımı ve gerekli tüm anahtarcılık hizmetlerinide vermekteyiz. Göbek Değişimi, Çelik kapı açılımı ve bütün anahtarcı işlemlerinizin tamamı tarafımızdan yapılmaktadır. Oto Çilingirde Türkiye deki tüm otomobillerin açılmı yapılmaktadır. Oto anahtar çoğaltılımı ve tüm otomobil anahtar işleri yapılmaktadır.